1. Konu altına saçma sapan yorum yazan kullanıcılar uyarılmaksızın bir daha üye olamayacak şekilde banlanırlar. Lütfen emeğe saygı gösterip konu altına alakalı mesajlar veya teşekkür mesajları yazalım.
  1. cratm

cratm Ffox Lover

2,054
    1,230
    177
    Çok geniş yelpazede ürün alışverişi yapabildiğimiz Amazon.com, çiçek ağırlıklı olmak üzere, hediyelik eşya satışı yapan internet sitesi CicekSepeti.com üzerine yatırım yaptı.

ccekk.jpg
    Artık iki yabancı yatırımcıdan destek alacak olan ÇiçekSepeti'nin başarısının ne durumda olduğundan bahsetmemize gerek yok herhalde. Amazon.com'un, CicekSepeti.com ile nasıl bir azınlık hissedarlığı anlaşması yaptığı hakkında henüz bir bilgi yok. Tek bilgi, yasal işlemlerin başlatılmış olduğu.

Yüklüyor...
  2. kenan

kenan Tecrübeli Üye

102
    32
    28
    Yurt dışından çiçeksepeti.com aracılığıyla bir çok çiçek aldım ve sipariş verilen özelliklerde aynısını istenilen günde teslim edebiliyor. Amazona ihtiyacı yoktu diye düşünüyorum. Zaten çiçek sepeti yurtdışındaki bütün firmalarla çalışıyordu.

3. falancas

falancas Novelour Üyesi FFOX Üye

37
    6
    8
    Konu hakkında bilgi sahibi olmadığım için, yorum yapamayacağım fakat biraz konu dışı olarak bir şeyi dile getirmek istiyorum burada. Bütün reklamveren sitelere bakıldığında, neden Google'a verilen reklamlarda kendi isimlerini tag olarak kullandıklarını anlayamıyorum. Bu kişilere itafen; Zaten sen, çiçek sepeti (veya bir başka site) kelimelerinde en başta çıkıyorsun. Daha kendi domaininde neden reklam verip, ismini bilen ve müdavimin olan kişilere boş yere reklamına tıklatarak kendini zarara sokuyorsun? Diye sorasım geliyor. Bu da devlerin gözünden kaçan büyük bir ayrıntı bana göre. Yine de bilemiyorum... Vardır bir bildikleri sanırım. Bu arada, internet projelerinde gerçek anlamda başarılı olabilmek için, reklamların kesinlikle istikrarlı bir şekilde devam edebilmesi gerektiğini anladım. Bütün bu şaha kalkan sitelerin hemen hemen tamamı, sürekli reklam veren sitelerden oluşmaktadır. Reklama sıcak bakmayan, şahane projeler ise kaybolup gitmeye mahkum kalıyorlar malesef.

• Beğeni Beğeni x 1
  4. kackerekac

kackerekac Novelour Üyesi

66
    14
    8
    Kenan amazona ihtiyaç değil mesele . Mesele marka değerini artırmak . Ayrıca nakit kazanmak. Zaten tatmin edici derecede amazon katkısı alacak yani ortaklıktan doğacak kâr paylaşımı 3 kazanmak yerine 5 kazanıp 2 amazona verip yine 3 kazanmak şekline dönüşürken alacağı toplu ortklık ücreti de sahibine indiregandi olacak .
    Falancasın dediği çok dikkatimi çeker benimde . Sanırım başkalarının, markalarından google reklamlarını kullanarak nemalanmasını önlemek. Yani küçük balığı aç bırakıp yok etmek. Tek açıklaması bu olabilir gibi geliyor bence.
    Reklam konusuna gelecek olursak tabi ki de ne oldum demeden aralıksız bütçe ölçüsünde büyük dilimi reklama ayırmak gerekir. Coca-Cola bilinmeyen tanınmayan bir marka olmadığı halde çok büyük reklamlar verir. Reklam da mantık sadece tanıtım değildir. Sürekli göze batmak , tanıdık gelmek, davet edilmiş duygusu uyandırmak ,istendirmek ... gibi uzayan giden bir sürü sebebi vardır. En basiti pazarlama yöntemlerinde bile can alıcı nokta ısrarcılıktır. Bir ürünü sunarsınız reddedilebilirsiniz , ama bu sunumu tekrar tekrar yaparsanız bir kaç sunum sonra amaca ulaşır kabul edilirsiniz. Bir nevi istikrar ister tüketici. Sen reklamı piyasadan çekince ya kıllanır yada alternatifinin reklamına aldanır yön değiştirir.

• Beğeni Beğeni x 1
  5. entrapman

entrapman Yeni Üye FFOX Üye

6
    0
    1
  6. olgunmadak

olgunmadak Yeni Üye FFOX Üye

5
    0
    1
    İyi siteler hep kapılıyor.